Virüs tehdidine karşı taziye evleri kapatıldı

Virüs tehdidine karşı taziye evleri kapatıldı

Adıyaman 16.03.2020, 16:52 16.03.2020, 16:54 Cihan
Virüs tehdidine karşı taziye evleri kapatıldı

 Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş tarafından yapılan açıklamayla cami ve mescitlerin korona virüs tehdidi ortadan kalkana kadar kapatılması önerisine Adıyaman Belediyesi de halkın sağlığı için ildeki taziye evlerini ikinci bir emre kadar kapalı tutulması kararını aldı.

  Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, koronavirüs tehdidi ortadan kalkana kadar cuma namazı başta olmak üzere tüm cami ve mescitlerde cemaatle birlikte namaz kılınmasına ara verildiğini açıklamıştı. Diyanet İşleri Başkanının kararı üzerine harekete geçen Adıyaman Belediyesi ildeki taziye evlerini geçici bir süreliğine kapatma kararı aldı.

  Adıyaman Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın açıklaması ve Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün tavsiyesi üzerine, il merkezindeki taziye evlerinin ikinci bir emre kadar kapalı tutulacağını açıkladı.

  Konu ile ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, korona virüs tehdidi ortadan kalkana her türlü tedbiri almaya devam edeceklerini söyleyerek, taziye evini kullanamayacak olan vatandaşlardan kendi evlerinde de virüs tehdidine karşı tedbirli davranmalarını istedi.

Kaynak: Adıyaman Cihan Haber
Yorumlar (0)
23
açık