Suriyeli aile Vali Kalkancı’yla bir araya geldi

Suriyeli aile Vali Kalkancı’yla bir araya geldi

Adıyaman 18.12.2017, 15:20 18.12.2017, 15:23 Adiyaman Cihan Haber
Suriyeli aile Vali Kalkancı’yla bir araya geldi

Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü dolayısıyla ülkelerindeki iç karışıklık nedeniyle Türkiye’ye gelerek Adıyaman’a yerleşen Suriyeli Yahya El Recco ve ailesini makamında kabul etti.

  Suriye’deki iç savaş dolayısıyla Adıyaman’a yerleşen Suriyeli Yahya El Recco ve ailesi İl Göç İdaresi Müdürü Mahmut Öztürk ve göç idaresi uzmanlarıyla birlikte Vali Nurullah Naci Kalkancı’yı makamında ziyaret ederek, 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü nedeniyle bir buket çiçek takdim etti.

  Ziyarette, İl Göç İdaresi Müdürü Mahmut Öztürk, göç idaresi olarak göçmen ailelere yönelik Adıyaman’da yaptıkları çalışmalar hakkında Vali Kalkancı’ya bilgi verdi.

  Göçmenler Günü dolayısıyla Suriye Halepli Recco ve ailesiyle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Nurullah Naci Kalkancı, “Suriye’deki iç karışıklığın meydana geldiği günden bu yana Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milleti olarak Suriyeli muhacirlere evlerimizi ve gönüllerimizi açtık. Türkiye, tarih boyunca kendisinden destek bekleyen mazlumlara aidiyeti ne olursa olsun her zaman yürek kapılarını açık bırakmıştır. Suriye’de barış hakim olana kadar damuhacir kardeşlerimizi ülkemizde ve ilimizde ağırlamaya devam edeceğiz. Suriyeli kardeşlerimize destek olma konusunda da Adıyaman’ın çok iyi bir noktada olduğunu görüyoruz” dedi.

Kaynak: Adıyaman Cihan Haber
Yorumlar (0)
25
parçalı az bulutlu