Meteorolojiden kar uyarısı

Meteorolojiden kar uyarısı

Adıyaman 21.11.2017, 18:17 21.11.2017, 18:19 Adiyaman Cihan Haber
Meteorolojiden kar uyarısı

 Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, Elazığ, Malatya ve Adıyaman'ın yüksek kesimlerinde, Tunceli ile Bingöl'ün ise genelinde kar yağışı beklendiğini bildirdi. 

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi tarafından yapılan açıklamada,"Bölgemizde havanın aralıklarla yağmurlu ve karla karışık yağmurlu, yüksek kesimlerde kar yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir.Sıcaklıkların 1-3 derece santigrat düşmesi beklenmektedir"denildi.

Özellikle Bingöl ve Tunceli için uyarıda bulunan merkez," Yaptığımız son değerlendirmelere göre,Bingöl ve Tunceli çevrelerinde devam etmekte olan yağmur şeklindeki yağışların akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar şeklinde, gece saatlerinden itibaren kar şeklinde ve yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Yağışlar nedeniyle oluşması muhtemel olumsuzluklara karşı ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir" ifadelerine yer verildi.

Rüzgarın yer yer saatte 30 ile 50 kilometre hızla kuvvetli esmesi beklendiği de belirtilen açıklamada, rüzgarlar sebebiyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı da dikkat edilmesi istendi.

Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
15
açık