Mahalle sakinlerinden elektrik dağıtım şirketine tepki

Mahalle sakinlerinden elektrik dağıtım şirketine tepki

Adıyaman 13.11.2017, 17:28 13.11.2017, 17:29 Adiyaman Cihan Haber
Mahalle sakinlerinden elektrik dağıtım şirketine tepki

 Adıyaman’da Turgutreis mahallesinde sürekli arızalanan elektrik trafosuna Muhtar ve mahalle sakinleri tepki gösterdi. 

Önceki gece 3-4 defa elektrik kesintisinin ardından gündüz ise 2 defa elektrik kesintisi yaşanmasına neden olan elektrik trafosunun değiştirilmemesine Turgutreis mahalle Muhtarı Abdulkadir Geylani Taş, yetkilileri göreve davet etti.

Fevzi Çakmak Caddesi üzerindeki elektrik trafosunun yaklaşık 30 yıllık olduğunu iddia eden Muhtar Abdulkadir Geylani Taş, trafonun yaz kış sürekli arızalandığını ve enerji yükünü kaldırmadığını söyledi.

Konuyla ilgili sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığına şikayette bulunan Muhtar Abdulkadir Geylani Taş, “Dün gece 3-4 defa trafoda patlama oldu. Ekipler gelip yapıyor, ama sonra tekrar arızalanıyor. Ekipler trafonun bölgenin yükünü kaldırmadığını söylediler. Bugün içerisinde de 2 defa elektrik kesintisi oldu. Bu trafomuz yazın ise yine aynı şekilde sürekli arıza yaptı. Elektrik dağıtım şirketine defalarca bu şikayetimizi bildirdik ancak bir türlü çözüm bulmadılar. Bu trafonun yenilenmesini istiyoruz. Yaz kış elektrik kesintisi yaşanmasından bıktık. Vatandaşlarımızın elektronik eşyaları bu kesintilerden zarar görüyor” dedi.

Elektrik dağıtım şirketi yetkililer ise arıza ihbarıyla birlikte ekiplerin arızayı gidermek için en kısa sürede belirtilen adrese yönlendirildiğini aktardı.

Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
16
açık