Hemotoloji uzmanı hasta kabulüne başladı

Hemotoloji uzmanı hasta kabulüne başladı

Adıyaman 02.10.2017, 17:24 02.10.2017, 17:26 Adiyaman Cihan Haber
Hemotoloji uzmanı hasta kabulüne başladı

 Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine atanan Hematoloji Uzmanı Doç. Dr. Yusuf Bilen hasta kabulüne başladı. 

Hematoloji Uzmanı, kan hastalıkları, anemi, lösemi, lenfoma gibi hastalıklar, kök hücre uygulamaları ve kemik iliği nakli konusunda bilgi ve yönlendirme yapılacak. Göreve yeni başlayan Hematoloji Uzmanı Doç. Dr. Yusuf Bilen, Hastane Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Fatih Doğan’ı makamında ziyaret etti.

Hasta kabulüne başlayan hemotoloji uzmanıyla ilgili açıklamalarda bulunan Hastane Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Fatih Doğan, ” Bölge Hastanesi olma yolunda hastanemiz hızla ilerlemektedir. Bir çok üniversite hastanesinde bulunmayan branş bazında hekimler hastanemizde görev yapmaktadırlar. Son olarak ilimize Hematoloji Uzmanının da atanmasıyla hekim eksikliklerimiz tamamlanıyor. Hematoloji Uzmanının atanmasıyla beraber kan ve kan hastalıkları ile ilgili teşhis ve tedavi, bilgi ve yönlendirme hastanemizde yapılabilecektir. Artık insanlarımızın bu alanla ilgili başka illere gitmesine gerek kalmayacaktır” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
15
açık