Eğitimini tamamlayan 13 ameliyat hemşiresi sertifika sahibi oldu

Eğitimini tamamlayan 13 ameliyat hemşiresi sertifika sahibi oldu

Adıyaman 11.10.2017, 17:45 11.10.2017, 17:46 Adiyaman Cihan Haber
Eğitimini tamamlayan 13 ameliyat hemşiresi sertifika sahibi oldu

 Adıyaman Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından düzenlenen birinci Ameliyathane Hemşireliği sertifikalı eğitim programı tamamlandı. 

Eğitim programına Adıyaman merkezden 9, Kahta’dan 2, Rize ve Ağrı Doğubayazıt Hastanelerinden katılan 1’er hemşire, kursu başarı ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazandı.

Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde düzenlenen sertifika törenine Adıyaman Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Erdoğan Öz, Kamu Hastaneler Birliği İdari Hizmetler Başkanı Osman Aydın, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Cengiz Yorulmaz, Mali Hizmetler Başkanı İbrahim Halil Kaya, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcıları Op. Dr. Mahmut Aslan ve Sağlık Hizmetleri Müdürü Nevin Selçuk ile hastanede görev yapan ameliyathane ve diğer servislerin sorumlu hemşireleri katıldı. Sertifika töreninde konuşan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Erdoğan Öz, “1 Aylık bir eğitim sonunda sertifika programını tamamlamış bulunuyoruz. Öncelikle tebrik ediyorum. İnşallah ilk ve bundan sonrada son olmayacak her yıl devam edecek, acil hemşireliği ve yoğun bakım hemşireliği ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bu programın Adıyaman’da olması için emek sarf eden genel sekreterlikteki çalışma arkadaşlarımıza ve Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanemizdeki yönetici arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bilsinler ki bu eğitim sadece ilk basamaktı ve bundan sonra artacak hem il dışından gelen arkadaşlarımız ve diğer sağlık tesislerinden gelen arkadaşlarımıza umarım bu 4 hafta süren eğitim teorik ve pratik açıdan kendilerine sunulduğu hizmetleri halka sunuş kalitesinin artırılması yönünde bir basamak olur. Sertifikaları hak kazanan arkadaşlarımıza bundan sonraki süreçte mesleklerinde şevk ve hevesle daha nitelikli bir şekilde sürdürebileceklerine inanıyorum” dedi.

Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
24
parçalı bulutlu