Bakan Soylu’dan Abuzer Yıldırım için başsağlığı mesajı

Bakan Soylu’dan Abuzer Yıldırım için başsağlığı mesajı

Adıyaman 26.04.2020, 16:50 26.04.2020, 17:18 Cihan
Bakan Soylu’dan Abuzer Yıldırım için başsağlığı mesajı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, iki kez plaket verdiği Adıyamanlı yardımsever iş adamı Abuzer Yıldırım’ın korona virüs nedeniyle hayatını kaybetmesi nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.

Adıyaman Ağız ve Diş Hastanesi, okul, cami, özel harekat hizmet binası ve lojmanları, sağlık ocağı ve taziye evi yaparak birçok hayra vesile olan Yıldırım Eğitim Vakfı Başkanı hayırsever Abuzer Yıldırım, yakalandığı korona virüsünden dolayı Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetmesi sonucu İçişleri Bakanı Süleyman Soylu sosyal medya hesabından başsağlığı mesajı yayımladı.

  Yıldırım, 12 Şubat 2012 tarihinde yeğeni şehit polis memuru Ahmet Yıldırım'ın adı verilen polis merkezini yapımı nedeniyle, 30 Kasım 2019'da da Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat ve Çevik Kuvvet Ek bina yapımındaki desteği nedeniyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından kendisine plaket verilerek, teşekkür edilmişti.

  Bakan Soylu sosyal medya hesabından yayımladığı mesajında, “Adıyaman’da bugün bir çınarı uğurluyoruz. Yaptığı eserlerle Abuzer Yıldırım yardımsever, vatansever insan dostu. Allah Rahmet eylesin” ifadelerini kullandı.

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, AK Parti Adıyaman Milletvekillerinden Ahmet Aydın, İbrahim Halil Fırat, Yakup Taş Muhammed Fatih Toprak ve Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç’ta kendilerine ait sosyal medya hesaplarından yardımsever işadamı Abuzer Yıldırım için başsağlığı mesajı yayımlayarak Allah’tan rahmet dilediler.

Kaynak: Adıyaman Cihan Haber
Yorumlar (0)
20
açık