Fırat Nehri'nde 10 gündür tüm ekipler, kayıp sürücüyü arıyor

Fırat Nehri'nde 10 gündür tüm ekipler, kayıp sürücüyü arıyor

3. SAYFA- ASAYİŞ 11.12.2019, 17:47 11.12.2019, 17:50 Cihan
Fırat Nehri'nde 10 gündür tüm ekipler, kayıp sürücüyü arıyor

 Kamyonetin şarampole yuvarlanıp Fırat Nehri'ne düşmesi sonucu kaybolan sürücü Bedrettin Oruç'un bulunması için Adıyaman Emniyet Müdürlüğüne bağlı Polis Dalgıç ekipleri, jandarma ve AFAD'a bağlı ekipler 10 gündür arama çalışması yapıyor.

Kaza, 2 Aralık'ta Elazığ'ın Keban ilçesinde Fırat Nehri'nin Karakaya Barajı bağlantısı olan Nimri Dağı eteğinde meydana gelmişti. Bedrettin Oruç (41) idaresindeki 23 AT 269 plakalı kamyonet, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yoldan çıkarak şarampole devrilip nehre düştü. Kamyonet çekici yardımı ile sudan çıkarılırken, sürücü Oruç'a ulaşılamadı.

İlk günden itibaren bölgede arama çalışmasına başlayan ekipler, 37 kilometrelik alanda aramasını sürdürüyor. Bölgede Elazığ ve Adıyaman İl Emniyet Müdürlüklerine bağlı Su Altı Grup Amirliği dalgıçları ile Diyarbakır ve Ankara'dan gelen Jandarma Su Altı Kurtarma Timine bağlı dalgıçlar su altında arama çalışması yapıyor.AFAD ekipleri ise su yüzeyinde botlarla çalışmasını sürdürüyor.

37 kilometrelik alanda çalışma yapan ekiplerin şuana kadar 25 kilometreyi taradığı ancak herhangi bir sonuca ulaşamadığı öğrenildi. Ekipler bugünde hazırlıklarını yaparak arama çalışmalarına başladığı bildirildi.

Kaynak: İHA
Yorumlar (0)
20
açık