457251

banner193

banner194

banner192

banner195

banner186

banner188

banner196

banner184
24 Ağustos 2019 Cumartesi

Kaza yapan araçtan fırlayan kadın öldü

Tut İlçesinde ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçları gideriliyor

Tut İlçesinde ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçları gideriliyor

10 Şubat 2017 Cuma 16:04
Tut İlçesinde ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçları gideriliyor
banner198
 Tut Kaymakamı Mehmet Aksu, Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere yapılan yardımlar ile ilgili bilgi verdi. 
Tut Kaymakamı Mehmet Aksu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından ilçe merkez ve köylerde ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelere soba ve gıda yardımında bulunulduğunu kaydetti.
Tut İlçesinde 4 aileye soba yardımı, 21 aileye gıda paketi ulaştırıldı. Adresleri önceden tespit edilen aileler için hazırlanan gıda paketleri, ihtiyaç sahibi ailelerin adreslerine, Kaymakam Mehmet Aksu, eşi Ayten Aksu, SYDV Müdiresi Semra Doğan ve SYDV personelleri tarafından bizzat teslim edildi.
Mehmet Aksu yapılan yardımlarla ilgili olarak, “İlçemiz merkez ve köylerinde yaşayan yaşlı, bakıma muhtaç kısacası risk grubunda bulunan vatandaşlarımızın hayati ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hazırlanan ‘Yaşlılarımıza Şefkat Eli’ projesi başlatıldı. Projemizin hazırlanmasındaki genel hedefimiz ilçemiz genelinde SYDV tarafından çeşitli alanlarda yardım yapılan vatandaşlarımız arasından özellikle yaşlı vatandaşlarımızın temel hayati ihtiyaçlarını karşılayabilmek, daha rahat ve insani şartlarda yaşamalarını sağlamak ve sosyal devlet ilkesine uygun hizmetler üretebilmektir. Projemizin uygulanması sonucunda ilçemizde kendine bakmakta zorlanan hayati ihtiyaçlarını karşılayamayan 23 vatandaşımızın ihtiyaçlarını giderebilmek, bakıma muhtaç yaşlılarımızın sağlık ve temizlik açısından önemli görülen eksiklerin tamamlanması sağlanacaktır. Ayrıca İlçe Sağlık Grup Başkanlığı tarafından düzenli olarak evlerinde sağlık kontrol ve bakımlarının yapılması sağlanacaktır. Projemiz kapsamında 2 vatandaşımız 6 ay süre ile istihdam edilecektir” dedi.
banner187
İHA

    Yorumlar

banner199
banner202
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
KARİKATÜR
ARŞİV