457251

banner193

banner194

banner192

banner195

banner186

banner188

banner196

banner184
24 Ağustos 2019 Cumartesi

Kaza yapan araçtan fırlayan kadın öldü

Köylülerden yaban domuzu tepkisi

Adıyaman’ın Sincik ilçesine bağlı köylerde sürü halinde gezen yaban domuzları vatandaşların korkulu rüyası oldu.

04 Eylül 2016 Pazar 18:45
Köylülerden yaban domuzu tepkisi
banner198
 Adıyaman’ın Sincik ilçesine bağlı köylerde sürü halinde gezen yaban domuzları vatandaşların korkulu rüyası oldu. 
İlçeye bağlı Sakız, Serince, Balkaya, Arıkonak, Aksu, Taşkale, Subaşı, Pınarbaşı ve Söğütlübahçe köyleri başta olmak üzere birçok yerde sürüler halinde gezinen domuzlar, vatandaşların tarladaki mahsullerine zarar veriyor. 
Sincik’te domuzların tarla ve bahçelerine zarar vermesi nedeniyle birçok yere başvuran köylüler, başvurusundan sonuç alamadığını söyleyerek, yetkililere tepki gösterdi. Yaban domuzlarının Sincik’te bağ ve bahçelere büyük zarar verdiği belirten vatandaş, tarlaya giderken korku ve endişe duyduklarını söyledi. 
Mısır tarlasını talan ettiler
Sakız köyündeki mısır tarlasının domuzlar tarafından adeta talan edildiğini belirten Sabri Özberk, “Sayıları bir hayli artan domuzlar, sürüler halinde gezmeye başladı. Mısırları yemekle kalmıyor, ürünü yatırarak da bizlere büyük zarar veriyorlar. Mısırın yetişmesi için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Ürünler, yetişmeye başladığında domuzlar tarlalara giriyor ve bize ürün bırakmıyor. Sadece kenarlara zarar vermekle kalmıyor, tarlanın iç kısımlarına girerek de mısırları talan ediyorlar. 10 dönüm arazinin 1 dönümünden ürün elde edemiyoruz. Domuz sadece mısıra değil ektiğimiz tüm mahsullere zarar veriyor. İşimiz gücümüz tarlada domuz beklemek oldu. Yetkililerin bu duruma bir çözüm bulmalarını bekliyoruz” diye konuştu.
banner187
Adıyaman Cihan Haber
Anahtar Kelimeler: AdıyamanSincikDomuz

    Yorumlar

banner199
banner202
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
KARİKATÜR
ARŞİV