457251

banner193

banner194

banner192

banner195

banner186

banner188

banner196

banner184
22 Ağustos 2019 Perşembe

Şehit ateşi Adıyaman'a düştü

Yangın tatbikatı gerçeği aratmadı

Yangın tatbikatı gerçeği aratmadı

30 Eylül 2016 Cuma 17:38
Yangın tatbikatı gerçeği aratmadı
banner198
Adıyaman’ın Kahta İlçe Devlet Hastanesi'nde yangın tatbikatı yapıldı. 
Kahta İlçe Devlet Hastanesi ve Kahta İlçe Belediyesi itfaiye ekipleri tarafından yapılan yangın tatbikatı gerçeği aratmadı.
Kahta Devlet Hastanesinde gerçekleştirilen yangın ve tahliye tatbikatında hazır bulunan personellere açıklamada bulunan Kahta Devlet Hastanesi Sivil Savunma Uzmanı Hasan Yavaş, “Hastanede elektrik tesisatı düzenli aralıklarla kontrol edilmekte olup yangına sebep olabilecek tüm sorun ve sıkıntıların önü kesilmektedir” ifadelerini kullandı.
Tatbikata senaryo gereği yangın alarmı verildikten sonra olay yerine ilk olarak 112 Acil Sağlık ekipleri ve itfaiye ekipleri geldi. Tatbikatta personel, hasta ve hasta yakınlarının tahliye işlemi gerçekleştirildi.
Personelin binadan tahliye edilmesi, yatan hastaların nasıl kurtarılması gerektiği ve tahliye edilmesi, üst katlarda mahsur kalan hastaların kurtarılması, aynı zamanda yaşanabilecek yangın faciasına karşı yangın söndürme teknikleri, sivil savunma ve itfaiye ekipleri tarafından teorik olarak personele gösterildi.
Tatbikat hakkında açıklamalarda bulunan Başhekim Op. Dr. Abdulkadir Dost, tatbikatın amacının hastanede çalışan personelin yangın anında ne yapması gerektiği ve soğukkanlılıkla olaya müdahale etmesi yada olay yerinden çıkmak için neler yapması gerektiği hakkında bilinçlendirmek olduğunu söyledi.
Başhekim Dost, “Hastanemizde olası bir yangın karşısında hastane yönetimi olarak tedbirlerimizi aldık. Yangın kontrol sistemimiz ve yangın tüplerimiz belli aralıklarla sürekli kontrol ediliyor. Her an hazır durumdayız. Tatbikatımız başarıyla ve gayet verimli bir şekilde gerçekleşmiştir” diye konuştu.
banner187
İHA

    Yorumlar

banner199
banner202
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
KARİKATÜR
ARŞİV