457251

banner193

banner194

banner192

banner195

banner186

banner188

banner196

banner184
22 Ağustos 2019 Perşembe

Şehit ateşi Adıyaman'a düştü

Kahta müftülüğü esnafa kitap dağıttı

Kahta müftülüğü esnafa kitap dağıttı

07 Ağustos 2019 Çarşamba 11:59
Kahta müftülüğü esnafa kitap dağıttı
banner198
 Adıyaman’ın Kahta ilçe Müftülüğü, şehir merkezindeki esnafı ziyaret ederek ticaret ahlakı konusunda bilgiler verip "40 Hadiste İş ve Ticaret Ahlakı" ve "Dinim İslam" adlı kitapları hediye etti. 
Kahta Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan program çerçevesinde vaizler, imam-hatip, müezzin-kayyım ve Kuran kursu öğreticilerinin katılımı ile ilçedeki esnaflar ziyaret edildi. Yapılan esnaf ziyaretlerinde ticaret ahlakı üzerinde bilgilendirme yapıldıktan sonra "40 Hadiste İş ve Ticaret Ahlakı" ve "Dinim İslam" adlı kitapları verildi. 
Ziyaretlerin belli periyotlarla devam edeceğini belirten Kahta ilçe Müftüsü Rıfat Çevik, “Kahta Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü, müftülüğün din hizmeti faaliyetlerini vatandaşa tanıtmak adına çalışmaları sürüyor. Bu çalışmalarımız farklı projelerle ve belli periyotlarla devam edecek. Müftülük olarak sahada vatandaşlarımız ile kaynaşılması ve birlikte olunmasına devam edilecektir. Bu anlamda Kahta Gençlik Koordinatörlüğü görevlilerimiz Kahta Küçük Sanayi Sitesi ve Kahta Marangozlar ve PVC’ciler Sitesinde yaklaşık 375 esnafı ziyaret etti. Ziyarette hadis ve ayetler ışığında ticaret ahlakı üzerinde bilgiler paylaşıldı. Ardından da, "40 Hadiste İş ve Ticaret Ahlakı" ve "Dinim İslam" adlı kitapları esnaflarımıza hediye edildi” diye konuştu. 
Vatandaşlar ise uygulamadan memnun kaldıklarını ifade ederek müftülük çalışanlarına teşekkür etti. 
banner187
İHA
Anahtar Kelimeler: Adıyaman

    Yorumlar

banner199
banner202
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
KARİKATÜR
ARŞİV