457251

banner272

banner290

banner291

banner292

banner214

banner296
25 Mayıs 2020 Pazartesi

Gölete giren 2 kardeş boğuldu

Kursiyerlere terzilik mesleği anlatıldı

Kursiyerlere terzilik mesleği anlatıldı

01 Kasım 2019 Cuma 15:28
Kursiyerlere terzilik mesleği anlatıldı
banner284
  Adıyaman’ın Gölbaşı Halk Eğitim Merkezinde bulunan kursiyerlere terzilik mesleği anlatıldı.
Halk eğitimi merkezi toplantı salonunda kurslarda eğitim gören kursiyerlere terzilik mesleği hakkında bilgi veren terzi Şaban Kuzpınar, bir dönemlerin en parlak meslek gruplarından terziliğin hazır giyimler çıkınca peygamberlik mesleği sayılan terziliğe ilginin azaldığını, mesleğin tamir işine dönüştüğünü söyledi.
Kuzpınar’ı, peygamber mesleği sayılan terziliğin, günün şartlarına ayak uyduramadığı ve konfeksiyona yenik düştüğü için tamir ve yama işine dönüştüğünü anlattı.
Kuzpınarı, "Tekstildeki gelişmeler ve kredi kartı taksit imkanları mesleğe olan ilgiyi azalttı. Bir de moda dünyasının anlık değişimleri ile AVM’lerde istediği her ürünü bulabildikleri ve taksit yaptırabildikleri için terziler yerine buraları tercih ediyor. İnsanlar hazır giyime yönelince biz de tadilata yöneldik. Eski sanat da kalmadı. Terzi elinden çıkma elbiseler kadar dayanıklı olmayan konfeksiyon ürünleri, daha ucuz olduğu için tercih edilir hale geldi. Artık pantolon, gömlek ve ceket dikmek yerine hazır giyimlerin tamirini yapıyoruz” diye konuştu.
İHA

banner285

Anahtar Kelimeler: Adıyaman

    Yorumlar

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
KARİKATÜR
ARŞİV