457251

banner214

23 Ocak 2021 Cumartesi

Adıyaman merkezli 2 ilde fuhuş operasyonu: 8 gözaltı

Başkan Tokur, sağlık çalışanlarının sorunlarını dile getirdi

Başkan Tokur, sağlık çalışanlarının sorunlarını dile getirdi

13 Ocak 2021 Çarşamba 16:27
Başkan Tokur, sağlık çalışanlarının sorunlarını dile getirdi
Türk Sağlık-Sen Adıyaman Şube Başkanı İrfan Tokur, sağlık çalışanlarına salgın nedeniyle ilave ek ödeme yerine maaşa zam şeklinde tek ödeme yapılmasını talep ettiklerini vurguladı.

  Gece gündüz demeden pandemiyle mücadele eden sağlık çalışanlarının sorunlarının biran önce çözümlendirilmesi gerektiğini belirten Başkan Tokur, “Sağlık çalışanlarının ilave ek ödemelerdeki sorunları bir türlü bitmemektedir.

  Üniversite hastanelerinde 6 aydır, Sağlık Bakanlığında ise Kasım ayından bu yana bu ilave ek ödemeler ödenmemektedir. Süreye, idarecinin inisiyatifine çeşitli şartlara ve onaylara bağlı olan ilave ek ödemeler çalışanı bezdirmiştir. Her ne kadar üniversite hastaneleri için kısa bir süre sonra ödemelerin yapılacağı ifade edilmişse de, Sağlık Bakanlığı ile ilgili yönetmelik ve dağıtımı ile ilgili düzenlemede yeni yayınlanmış olsa da bu gecikmenin bize göre bir izahı yoktur.

  Adı bürokrasi, gecikme veya onay bekleme her ne olursa olsun salgınla kahramanca mücadele eden ve bu uğurda hayatını ortaya koyan sağlık çalışanlarına yapılan bu muamele izandan da uzaktır.

  Salgın sürecinde sağlık çalışanlarının memnun olmadığı bir ödemede bile böylesine gecikme yaşanıyorsa söylenecek daha fazla sözde kalmamıştır.  Sağlık çalışanları için esnek mesaiyi uygulamamada, izinleri iptal etmede çok hızlı davranan bürokrasi ve karar vericilerin çalışanların hakları içinde aynı hız seviyesine ulaşmalarını bekliyoruz. İlave ek ödemelerin bir an önce ödenmesini ve sağlık çalışanları için maaşlara tek ödeme şeklinde bir zammın hayata geçirilmesi için acil düzenleme yapılması talebimizi bir kez daha yineliyoruz. 2021 yılı sağlık çalışanları yılı olduğuna göre bunun gereğini yapmalarını karar vericilerden bekliyoruz” diye konuştu.

Adıyaman Cihan Haber

    Yorumlar

banner303
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
KARİKATÜR
ARŞİV