457251

banner247

banner213

banner248

banner252

banner214

banner205

banner230

banner243
12 Aralık 2019 Perşembe

Yola döşenmiş EYP imha edildi

Adıyaman Tanıtım Günleri, törenle açıldı

Adıyaman Tanıtım Günleri, törenle açıldı

23 Kasım 2019 Cumartesi 12:30
Adıyaman Tanıtım Günleri, törenle açıldı
banner245
Adıyaman’ın tüm güzelliklerinin tanıtılması amacıyla İstanbul’da başlayan ‘Adıyaman Tanıtım Günleri’, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un katılımıyla gerçekleştirilen törenle açıldı.

  24 Kasım Pazar gününe kadar devam edecek olan Yenikapı etkinlik alanındaki ‘Adıyaman Tanıtım Günleri’ni Adıyaman Belediyesi Harfane Ekibinin konseriyle başladı. Programda bir konuşma yapan TBMM Başkanı Şentop, Adıyaman’ın örnek bir kent olduğuna vurgu yaptı.

  Daha sonra söz alan Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç ise herkesi Adıyaman’ı görmeye davet ederek, “Ülkemiz dört bir yanıyla çok güzel bir yer, ancak Adıyaman ayrı bir güzel. Çünkü Adıyaman, insanlık tarihinin başladığı yerdir. 20’den fazla medeniyete ev sahipliği yapmış, neredeyse tüm medeniyetin beşiği durumda olduğu kabul edilen Adıyaman’ın bu zenginlikleri, insan yapısına da yansımıştır. Farklı dinlere, mezheplere ve ırklara ev sahipliği yapan Adıyaman’ın insanı da bu özelliklerden dolayı demokratik bir yapıya sahiptir. Bunun yanında misafirperverliği de herkes tarafından örnek gösterilmektedir. Bundan dolayı herkesi bu eşsiz kenti görmeye davet ediyorum” diye konuştu.

  Konuşmaların ardından gerçekleştirilen törenle tanıtım günleri başladı.

  Stantları tek tek gezen TBMM Başkanı Şentop, Adıyaman’ın lezzetlerini tadıp, kültürü hakkında bilgiler aldı.

  Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç da, Adıyaman Belediyesi standını ziyaret eden vatandaşlarla yakından ilgilendi.

Adıyaman Cihan Haber

banner249

Anahtar Kelimeler: Adıyaman

    Yorumlar

banner250
banner244
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
KARİKATÜR
ARŞİV