457251

banner214

27 Ekim 2020 Salı

Amca çocukları kazada hayatını kaybetti

Birlik ve beraberlik vurgusu

Birlik ve beraberlik vurgusu

23 Şubat 2018 Cuma 10:33
Birlik ve beraberlik vurgusu
 Alevi Kültür Dernekleri Adıyaman Şubesinin ev sahipliğinde Karapınar Cemevi’nde düzenlenen programda birlik ve beraberlik mesajları verilerek lokma ikram edildi. 
  Karapınar Cemevi’nde düzenlenen lokma programına Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Jandarma Komutanı Ercan Atasoy, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Uslu, Ziraat Odası Başkanı Salih Şahan, Adıyaman Alevi Kültür Dernekleri Başkanı Rıza Tanrıverdi, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, dernek başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
  Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği programda konuşan Adıyaman Alevi Kültür Dernekleri Başkanı Rıza Tanrıverdi, programda emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi. Daha sonra konuşan Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı ise “Biz hangi inançtan olursak olalım, hangi mezhepten olursak olalım, hangi kimliğe sahip olursak olalım birliğimizi ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz sürece yürekler bir attığı sürece, bir yumruk gibi hareket ettiğimiz sürece bize ne yedi düvelin gücü yeter ne de yetmiş yedi düvelin gücü yeter. Adıyaman’da, hiçbir ayrı ve gayrı gözetilmeden bu Afrin harekatında, Kıbrıs harekatında olduğu gibi aynı o günlerdeki gibi askerlik şubesine gidip ‘Ben de askere gitmek istiyorum’ diyen sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır. Allah sizlerden razı olsun. İşte yüreklerimiz bu memleket için atıyor, kalbimiz bu vatan için çarpıyor. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi daim etsin” dedi.
  Yapılan konuşmaların ardından Alevi Dedesi Garip Bozkurt’un yaptığı dualar sonrası katılımcılara lokma ikram edildi.
İHA

banner304

Anahtar Kelimeler: Adıyaman

    Yorumlar

banner303
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
KARİKATÜR
ARŞİV